Apel Piotra Dudy: w wigilię handel tylko do godziny 14

Jak co roku przewodniczący „Solidarności” Piotr Duda skierował pismo do pracodawców z branży handlowej z apelem o skrócenie czasu pracy w Wigilię Bożego Narodzenia. Tym razem do godz. 14.

Z roku na rok coraz więcej pracodawców przychyla się do naszego wezwania, za co serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze lepiej.

 

Do pracodawców z branży handlowej
Szanowni Państwo!

Jak co roku zwracam się do Państwa z gorącym apelem o skrócenie czasu pracy Państwa placówek handlowych w Wigilię Bożego Narodzenia.

Wigilia to dla Polaków dzień niezwykły. Dzień gorączkowych przygotowań do jednych z najpiękniejszych świąt w polskiej tradycji. Dzień, który w rodzinnym gronie zdecydowana większość z nas spędza przy Wieczerzy Wigilijnej, czekając na przyjście naszego Zbawiciela – Jezusa Chrystusa. Praca w tym dniu w godzinach popołudniowych to zdecydowanie zły obyczaj.

Dlatego też jestem niezmiernie wdzięczny tym z Państwa, którzy wysłuchali naszych argumentów i w tym roku w Wigilię Bożego Narodzenia skrócą godziny otwarcia swoich sklepów do godz.14.00, umożliwiając zatrudnionym w nich osobom świętowanie w wśród najbliższych, a nie za sklepową ladą.

Przychylając się do naszego apelu, zyskacie Państwo sympatię i zaufanie klientów, którzy w ogromnej większości popierają wigilijną kampanię NSZZ „Solidarność”. Z wielkim zadowoleniem obserwujemy, że nasze wieloletnie wysiłki przyniosły pozytywny skutek i w ubiegłym roku zdecydowana większość super- i hipermarketów 24 grudnia była czynna do godziny 14.00.

Apeluję, aby podtrzymać ten dobry obyczaj i w tym roku również zamknąć sklepy najpóźniej o godz. 14.00.

Z wyrazami szacunku
Piotr Duda

Download PDF
Powrót Drukuj stronę