Świętuj już dzisiaj w Sali BHP z „Magazynem Solidarność”

Kino dla dzieci, stoczniowe budowanie, konkursy, warsztaty i wycieczki, a na koniec TOR (wyjaśnienie tej tajemniczej nazwy na końcu artykułu) – to główne atrakcje tegorocznego Święta Sali BHP, które 14 sierpnia odbędzie się w Gdańsku w miejscu podpisania Porozumień Sierpniowych. Będzie się działo – zapewnia Mateusz Smolana, administrator sali.

Tego dnia w Sali BHP nie zabraknie również stoiska „Magazynu Solidarność”. Zapewniamy atrakcje dla małych i dzieci, w których będzie można m.in. wygrać ciekawe nagrody.

Które współczesne dziecko wie jak grać w gumę, klasy, skakać na skakance? A które pamięta kultowe bajki z lat 70. i 80.? A czy któreś wie, jak się gra na 8-bitowym kompie wczytującym gry z magnetofonu? Niektóre pewnie tak, ale idę o zakład, że niewielu.

Podczas święta sali te atrakcje nie tylko będą dostępne, ale prowadzący je animatorzy dokładnie wytłumaczą i nauczą jak z nich korzystać na swoim podwórku – zapowiada Mateusz Smolana. Dzieci będą też mogły samodzielnie zaprojektować swoją własną jednostkę pływającą, razem zbudować statek-muzeum i na zaaranżowanym planie zdjęciowym zrobić stoczniową „Selfie”.

Głównym akcentem tegorocznego święta będzie NRD. Dowiemy się nie tylko jak wyglądało codzienne życie w tym kraju widziane oczami obywateli PRL, ale też będzie można wziąć udział w konkursie, który najkrócej można streścić słowami: przynieś pamiątkę lub zdjęcie rodem z NRD, podziel się historią i wygraj nagrodę.

Odbędzie się również seminarium sierpniowe, podczas którego będzie można się dowiedzieć, jak „Solidarność” podsłuchiwała władzę, jaki jest stan archiwaliów MKS-u i jak wyglądały realia PRL i NRD. Całość imprezy zakończy koncert Trójmiejskiej Orkiestry Rozrywkowej (TOR).

Święto Sali BHP odbywa się po raz drugi. Zeszłoroczne przyciągnęło ponad 1000 uczestników. Jak deklarują organizatorzy, tak będzie co roku. Szczegóły imprezy na www.facebook.com/salabhp.

ACH, Dział Informacji KK

fot. Paweł Glanert
Download PDF
Powrót Drukuj stronę