Będzie strajk w szpitalu w Kościerzynie?

Prawie 90 proc. zatrudnionych w Szpitalu Specjalistycznym, którzy wzięli udział w referendum pracowniczym, opowiedziało się za przeprowadzeniem akcji protestacyjno-strajkowej. Jaką formę przyjmie protest? – To zależy od odpowiedzi na nasze postulaty, jaką otrzymamy od dyrekcji szpitala i Zarządu Województwa Pomorskiego – mówią związkowcy, zapewniając jednocześnie, że bez względu na charakter protestu nie ucierpią pacjenci.

W czterodniowym głosowaniu zakończonym 21 września wzięło udział 480 z 841 pracowników.  To oznacza, że referendum jest ważne. Związkowcy domagają się podwyższenia wynagrodzenia zasadniczego o 300 zł brutto oraz zmian w regulaminie pracy (włączenia wszystkich pracowników w system przegrupowań i przywrócenia premii regulaminowej).

– W naszym szpitalu od 8 lat nie było podwyżki wynagrodzeń. Zarabiamy najmniej spośród pracowników wszystkich szpitali w województwie pomorskim. Do rozpoczęcia procesu przekształceń własnościowych i komercjalizacji w 2012 r. nasza placówka była jedną z najlepszych w regionie. Obecnie postępuje proces jej degradacji. Dlatego wszystkie grupy zawodowe – lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, technicy medyczni, radiolodzy – wspólnie zorganizowali referendum protestacyjne – wyjaśnia Andrzej Pufelski, przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „S” w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie.

ACH

Download PDF
Powrót Drukuj stronę